Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Новини

Дата з
Дата по
Вітаємо ПАТ "ІНДУСТРІАЛБАНК" з завершення чергової процедури
Компанія ТОВ «МЕРКУРІЙ»(ЄДРПОУ: 32070901) та ПАТ КБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» з успішним завершенням процедури фінансової реструктуризації.

Бажаємо всім учасникам процесу успіху в бізнесі та успішного виконання всіх поставлених завдань.
Казус NPL в Україні
В Україні показник поганих кредитів в загальному портфелі банків вже декілька років тримається на рекордному для європейських та й світових банків рівні. Враховуючи той факт, що фактично нове кредитування корпоративного сектору знаходиться на хронічно критичному рівні, тобто «поповнення» портфелю новими кредитами не відбувається. Тому при порівнянні показника NPL в Україні з іншими країнами, якщо  нормувати дані по портфелю кредитів з датою видачі до 2014 рік, становитимуть взагалі неприйнятну картину. Саме задля оздоровлення банківської системи України та відновлення кредитування, особливо стратегічно важливих підприємств, більшість з яких є клієнтами державних банків, було реалізовано проект з впровадження в дію Закону України «Про фінансову реструктуризації».
Завершено чергову процедуру фінансової реструктуризації
Вітаємо компанію ТОВ «МАРІСТ-ТРЕЙД»(ЄДРПОУ: 34550708) та ПАТ "Державний ощадний банк України" з успішним завершенням процедури фінансової реструктуризації.

Бажаємо всім учасникам процесу успіху в бізнесі та успішного виконання всіх поставлених завдань.
Успішно завершена процедура від кредитора ПАТ "Альфа-банк"
Вітаємо компанію ПРАТ "УКСТ "ТОРОНТО-КИЇВ"(ЄДРПОУ: 14302294) та ПАТ "Альфа-банк" з успішним завершенням процедури фінансової реструктуризації.

Бажаємо всім учасникам процесу успіху в бізнесі та успішного виконання всіх поставлених завдань.


Відкрито нову мульті-кредиторну процедуру фінансової реструктуризації

До Секретаріату направлений пакет документів з заявою на відкриття процедури фінансової реструктуризації. При цьому вперше за історію дії Закону "Про фінансову реструктуризації" маємо відразу три залучених кредитора.

Відкрито нову процедуру фінансової реструктуризації
Відкрито нову справу з фінансової реструктуризації.
Залучений кредитор - ПАТ «АЛЬФА-БАНК»
Компанія боржник - ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКЕ СПІЛЬНЕ ТОВАРИСТВО «ТОРОНТО-КИЇВ»(ЄДРПОУ: 14302294).
Заходи щодо обговорення та вирішення питань процедур фінансової реструктуризації в державних банках та податкових аспектів Закону
На минулому тижні пройшов цикл заходів на високому фаховому та адміністративному рівні. Мета цих заходів обговорення шляхів підвищення ефективності дії Закону та проект змін до Закону.
Круглий стіл з фінансової реструктуризації для банків України
У рамках серії заходів з популяризації ідей та можливостей Закону України "Про фінансову реструктуризацію"(далі Закон),  Секретаріат діючий в рамках Закону разом з НАБУ та за підтримки компанії EY в Україні, організовує круглий стіл «Фінансова реструктуризація – світовий досвід та практичні поради" для банків України.


Підведення підсумків круглого столу «Переваги та недоліки використання закону України «Про фінансову реструктуризацію»

Пройшов черговий захід з популяризації Закону України "Про фінансову реструктуризацію".

Вже можно стверджувати, що бізнес суспільство починає формувати своє розуміння даної процедури. Що, в свою чергу, позитивно впливає на їх бажання прийняти участь в реструктуризації згідно цього Закону.

Чекаємо на геометричне збільшення кількості заяв у найближчий час.

Круглий стіл: «Переваги та недоліки використання закону України «Про фінансову реструктуризацію»

Секретаріат на виконання Закону України «Про фінансову реструктуризацію» (далі –Секретаріат), організований за підтримки Незалежної асоціації банків України (НАБУ) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), продовжуючи роботу щодо практичної реалізації Закону України «Про фінансову реструктуризацію», запрошує Вас прийняти участь у тематичному заході у форматі Круглого столу: «Переваги та недоліки використання закону України «Про фінансову реструктуризацію».

 
Розпочато чергову процедура фінансової реструктуризації

Секретаріат з питань фінансової реструктуризації, розпочинає осінь з ще одного крупного проекту в роботі.

За згодою кредитора ПАТ "Державний ощадний банк України" розпочата чергова процедура фінансової реструктуризації по компаніїї ТОВ "Компанія "Нітеко"

Банкам дозволили списувати безнадійні кредити без податкових наслідків
Державна фіскальна служба відкликала свого листа від 08.02.2017 року, яким встановлювалося, що заборгованість визнається безнадійною лише в частині сум боргу понад 360 днів. Тобто, якщо заборгованість існує тільки за тілом кредиту, а за нарахованими відсотками відсутня, для цілей оподаткування визнається лише заборгованість за тілом кредиту. Цьому посприяла позиція Мінфіну, сформульована у відповіді на звернення НАБУ.
Стаття: "Руйнування міфів: в чому суть закону про фінансову реструктуризацію"

За новим законом вже стартували чотири процедури реструктуризації боргів

З моменту старту роботи Секретаріату, створеного відповідно до закону "Про фінансової реструктуризації", на розгляді знаходяться вже чотири справи. Ми спостерігаємо великий інтерес банків і бізнесу до процедури фінансової реструктуризації. Однак, як це буває з будь-яким новим явищем, уже зародилося багато міфів і суб'єктивних тлумачень.

Закон "Про фінансової реструктуризації" дає кредиторам і позичальникам можливість реструктурувати свої кредитні угоди з допомогою добровільної позасудової процедури. Але мало хто розуміє загальну ідеологію закону і той зміст, який закладали в нього розробники.

Стаття: "5 актуальних питань про фінансову реструктуризацію"

З початку квітня 2017 роки вже дві українські компанії реструктуризували свої зобов'язання перед кредиторами. І ще ряд позичальників зараз знаходиться в процедурі добровільної фінансової реструктуризації.

Ми вибрали 5 найпоширеніших питань про можливості, які дає чинний закон. На них відповіла керівник Секретаріату, який курирує систему фінансової реструктуризації, Юлія Костецька.

Завершення процедури фінансової реструктуризації
Сьогодні, у зв'язку з отриманням повідомлення про затвердженням ПАТ АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» плану реструктуризації боржника ТОВ "Бестмент-сервіс", було успішно завершено процедуру фінансової реструктуризації по даній справі.

На цей час це друга успішно завершена процедура реструктуризації, проведена згідно Закону України "Про фінансову реструктуризацію".
Відбувся захід з практичних аспектів фінансової реструктуризації
Разом з Deloitte, Asters та BPU було організовано спілкування між керівництвом Ощадбанку, його найбільшими боржниками, Секретаріатом та ЄБРР на тему практичного виконання Закону та підходів щодо фінансової реструктуризації. 


Завершення першої процедури фінансової реструктуризації

Сьогодні, у зв'язку з затвердженням ТОВ ""Фінансова компанія "Морган кепітал" плану реструктуризації боржника ТОВ "СВС-Шумськ", було успішно завершено процедуру фінансової реструктуризації по даній справі.

На цей час це перша успішно завершена процедура реструктуризації, проведена згідно Закону України "Про фінансову реструктуризацію".

Перша справа від комерційного банку
Сьогодні Секретаріатом була зареєстрована заява про фінансову реструктуризації, де залученим кредитором виступає комерційний банк ПАТ АКБ "Індустріалбанк".

Це перша заява від комерційного банку з часу відкриття роботи Секретаріату.

Сподіваємось на подальше підвищення активності банків та фінансових установ в рамках Закону України "Про фінансову реструктуризацію".
Офіційне звернення Голови Спостережної ради С.В. Шкляра

Шановні панове,

Маю честь повідомити, що Закон України «При фінансову реструктуризацію»
№ 1414-VIII від 14.06.2016 на сьогодні запущено в дію. Цей закон спрямовано на визначення умов та порядку проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації з метою відновлення господарської діяльності підприємств-боржників. Закон визначає умови та порядок проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації з метою відновлення господарської діяльності підприємств-боржників. Оскільки, згідно з положеннями, основні користувачі Закону це підприємства - боржники, які мають заборгованість в тому числі перед фінансовими установами, звертаємось до Вас з наступним:

Підсумки круглого столу "360 градусів фінансової реструктуризації"
Коли очікувати перші процедури добровільної реструктуризації боргів, та які саме можливості отримують банки і бізнес в ході процедури фінансової реструктуризації - обговорили під час спільного круглого столу НАБУ та юридичної компанії N&D "360 градусів фінансової реструктуризації".

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, що надав грант зі Спеціального фонду акціонерів.
Проект реалізується за адміністративної та фінансової підтримки НАБУ.