Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

МЕРТ України ратифікувало грантову угоду між НАБУ та ЄБРР

Грантову угоду укладено на три роки, а надані впродовж цього періоду кошти підуть на реалізацію Закону «Про фінансову реструктуризацію»

Незалежна асоціація банків України та Європейський Банк Реконструкції та Розвитку об’єднали зусилля, щоб створити всі умови для ефективного впровадження механізму фінансової реструктуризації в Україні. Укладена між ними грантова угода передбачає створення Секретаріату та Арбітражного комітету, а також укріплення потенціалу їх представників і арбітрів: підтримка в розробці нової адміністративної бази Закону про фінансову реструктуризацію в Україні.  

«Динаміка росту непрацюючих кредитів, яку ми спостерігаємо з 2014 року, невтішна і набуває загрозливих обертів. Тому НАБУ без вагань підтримала ідею впровадження механізму фінансової реструктуризації в Україні, взявши безпосередню участь у роботі над розробкою законопроекту, а тепер і його реалізації», - розповідає виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова. – «Проте без належного фінансування механізм не мав би шансів запрацювати. НАБУ своїми силами була здатна покрити не більше 25% необхідної суми. Тому ми дуже раді, що ЄБРР, наші давні партнери та друзі, погодився виділити необхідні кошти, аби механізм фінансової реструктуризації запрацював повноцінно».

Згідно офіційної статистики НБУ, сума непрацюючих кредитів на початок цього року (01.01.2017 р.) становила 276 млрд. грн. або 26,7% усього кредитного портфелю банків, що відповідає 11, 6% ВВП країни. Хоча ще влітку минулого року, коли приймався Закон Про фінансову реструктуризацію, ця сума була відчутно менша - 260 млрд. грн або 23,5% кредитного портфелю по системі. А ще два роки тому, ця сума охоплювала лише 8% кредитного портфелю.


Довідка:

Механізм фінансової реструктуризації сприятиме підтримці стабільності фінансової системи шляхом відновлення компаній, що опинилися у критичному фінансовому становищі.

Процедура фінансової реструктуризації проводиться в позасудовому порядку шляхом переговорів між боржником, залученими кредиторами та інвесторами.

Ініціювати процедуру фінансової реструктуризації боржник може з поданням письмової заяви до Секретаріату – адміністративного органу, який здійснює технічну підтримку процедури. В ході добровільної фінансової реструктуризації можуть бути переглянуті терміни погашення боргу, розмір процентних ставок або інших умов кредитного договору.

Підготовка проекту Закону «Про фінансову реструктуризацію» здійснювалася в рамках спільного проекту ЄБРР та Світового банку. Він безпосередньо пов’язаний зі змінами до Податкового кодексу України і передбачає податкові пільги для учасників процедури реструктуризації. Такі пільги також залишатимуться чинними протягом трьох років.

Усю необхідну інформацію щодо використання механізму фінансової реструктуризації та подання заявки, можна знайти на офіційному сайті Секретаріту: www.fr.org.ua
Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, що надав грант зі Спеціального фонду акціонерів.
Проект реалізується за адміністративної та фінансової підтримки НАБУ.